Polityka Bezpieczeństwa

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, ul. Harenda 12a, 34-500 Zakopane informuje, że ze względów szeroko rozumianego bezpieczeństwa teren Muzeum i Mauzoleum Jana Kasprowicza jest monitorowany: wejścia do budynku, teren wokół Muzeum i Mauzoleum, wnętrza budynku.

Wejście w oznakowaną strefę objętą systemem monitoringu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez każdą osobę na przetwarzanie jej danych z zakresie wizerunku i realizowanych czynności, które zostaną zarejestrowane przez kamery systemu monitoringu w Muzeum Jana Kasprowicza, ul.Harenda 12a, 34-500 Zakopane. Osoba, której wizerunek został zarejestrowany w systemie monitoringu ma prawo do uzyskania informacji dotyczących operacji przetwarzania danych jej dotyczących w zakresie: zasad rejestracji i zapisu informacji sposobów zabezpieczenia informacji a także możliwości udostępnienia zgromadzonych danych praw i i obowiązków podmiotu prowadzącego monitoring praw osób objętych monitoringiem.

 

 

 

Aktualności

Miasto Zakopane wspiera działalność Muzeum Jana Kasprowicza na Harendzie

Szanowni Państwo. Informujemy, że w wyniku  Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań na wsparcie realizacji zadań z zakresu kultury na rok 2022, Gmina Miasto Zakopane przyznała Stowarzyszeniu Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza dotacje: 1) na Prowadzenie Muzeum Jana Kasprowicza i Galerii obrazów Władysława Jarockiego w wysokosci 47 000 zł. oraz  2) na Wieczory na Harendzie. Spotkania w saloniku literackim Marii Kasprowiczowej w wysokości 18.000 zł Dziękujemy bardzo! 

Projekty te realizowane są od marca do grudnia 2022 r. Zapraszamy Państwa na Harendę! 

 

(mk)

rozwińzwiń

206. Wieczór na Harendzie: Natalia Fiedorczuk w rozmowie z Hanną Trubicką

  16 sierpnia 2022 roku  Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zorganizowało   206. Wieczór na Harendzie. Gościem domu Marii i Jana Kasprowiczów była Natalia Fiedorczuk.

Podczas wieczoru na Harendzie podjęto tematykę doświadczenia kobiecości w literaturze, doświadczenia religijnego w literaturze, miejsca wybitnych jednostek w społeczeństwie, znaczenia tradycji artystycznych we współczesnej literaturze.

 

 

NATALIA FIEDORCZUK – prozaiczka i kompozytorka, autorka trzech powieści i kilku książek dla dzieci (m.in. „Koronkowa parasolka z Gdyni”, „Serce musi tańczyć”). Laureatka literackiego Paszportu Polityki z 2017 roku za debiut „Jak pokochać centra handlowe”, w którym podjęła temat depresji poporodowej jako choroby cywilizacyjnej. Jej druga książka, „Ulga”, także mówi o doświadczeniu kobiecości, jednocześnie poszerzając perspektywę o wątek jednostkowych poszukiwań religijnych. Trzecia powieść, „Odmieniec”, to beletryzowana biografia Bolesława Biegasa, opis awansu społecznego oryginalnego polskiego rzeźbiarza i malarza z epoki Młodej Polski.

 

HANNA TRUBICKA – literaturoznawczyni i redaktorka. Autorka książki „Kultura to Ty. Filozofia kultury Józefa Wittlina” („Poznańskie Studia Polonistyczne”). Publikowała m.in. w „Teologii Politycznej”, dwutygodniku „ArtPapier”, „Fabulariach”. Współautorka scenariusza do spektaklu „Woda jest bardzo zimna, ale nie mogę zostać na brzegu”, zrealizowanego w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

 

 
Wydarzenie było transmitowane na YouTube i na Facebooku.

 

Kolejny 207 Wieczór na Harendzie jeszcze w tym tygodniu. W sobotę 20 sierpnia o godzinie 18.00 zapraszamy na   spotykanie poświęcone  "Pismom zebranym" Jana Kasprowicza w opracowaniu Romana Lotha.  Rozmawiać będą Mariola Wilczak i Karol Jaworski.  Wstęp wolny.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane.
Projekt zrealizowano przy wsparciu
finansowym Województwa Małopolskiego.
Wydarzenie pod patronatem i we współpracy z Warszawskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

 

rozwińzwiń

206. Wieczór na Harendzie: Natalia Fiedorczuk w rozmowie z Hanną Trubicką

Z przyczyn niezależnych od organizatora termin spotkania został przesunięty na dzień 16 sierpnia 2022 roku o godz. 18.00. Przepraszamy i zapraszamy raz jeszcze.
 
Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zaprasza na 206. Wieczór na Harendzie, gościem domu Marii i Jana Kasprowiczów będzie Natalia Fiedorczuk. Głos pisarki we współczesnej literaturze polskiej jest wyjątkowy, gdyż Fiedorczuk, posiadająca zarówno formalne wykształcenie muzyczne, jak i – z drugiej strony – pedagogiczne, tworzy prozę właśnie jednocześnie bardzo literacką – przemyślnie skomponowaną niemal jak utwory muzyczne – jak i zaangażowaną, podejmującą tematy społecznie ważne. Podczas wieczoru na Harendzie podejmiemy tematykę doświadczenia kobiecości w literaturze, doświadczenia religijnego w literaturze, miejsca wybitnych jednostek w społeczeństwie, znaczenia tradycji artystycznych we współczesnej literaturze.
 
NATALIA FIEDORCZUK – prozaiczka i kompozytorka, autorka trzech powieści i kilku książek dla dzieci (m.in. „Koronkowa parasolka z Gdyni”, „Serce musi tańczyć”). Laureatka literackiego Paszportu Polityki z 2017 roku za debiut „Jak pokochać centra handlowe”, w którym podjęła temat depresji poporodowej jako choroby cywilizacyjnej. Jej druga książka, „Ulga”, także mówi o doświadczeniu kobiecości, jednocześnie poszerzając perspektywę o wątek jednostkowych poszukiwań religijnych. Jej trzecia powieść, „Odmieniec”, to beletryzowana biografia Bolesława Biegasa, opis awansu społecznego oryginalnego polskiego rzeźbiarza i malarza z epoki Młodej Polski.
 
HANNA TRUBICKA – literaturoznawczyni i redaktorka. Autorka książki „Kultura to Ty. Filozofia kultury Józefa Wittlina” („Poznańskie Studia Polonistyczne”). Publikowała m.in. w „Teologii Politycznej”, dwutygodniku „ArtPapier”, „Fabulariach”. Współautorka scenariusza do spektaklu „Woda jest bardzo zimna, ale nie mogę zostać na brzegu”, zrealizowanego w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
 
Termin: 16 sierpnia 2022, godz. 18.00.
Wstęp wolny
Transmisja na YouTube i na Facebooku.
 
Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane.
Projekt zrealizowano przy wsparciu
finansowym Województwa Małopolskiego.
Wydarzenie pod patronatem i we współpracy z Warszawskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.
rozwińzwiń

„Wojciech Brzega. Talent i praca” - nowa wystawa w wilii Oksza

15 czerwca w Galerii Sztuki XX wieku w wilii Oksza (filia Muzeum Tatrzańskiego) otwarto wystawę rzeźby i stolarstwa artystycznego współtwórcy stylu zakopiańskiego Wojciech Brzegi.

   Wystawa prezentuje rzeźby Wojciecha Brzegi oraz wybrane meble i projekty w stylu zakopiańskim.   Ekspozycję uzupełniają fotografie i dokumenty dotyczące artysty. Eksponaty pochodzą głównie ze  zbiorów własnych Muzeum Tatrzańskiego, które otrzymało od wdowy po artyście  liczne dzieła , szkice oraz blisko 500 projektów. Nie brak rzeczy nowych – dzieł  ze zbiorów prywatnych i  wypożyczonych z innych placówek muzealnych oraz podhalańskich parafii.

Na wystawie jest i ślad kasprowiczowski. Zmieszczono informacje:  „W 1898 Wojciech Brzega wyjechał do Monachium, gdzie uczył się w prywatnej szkole prof. Knirra, a w roku następnym udał   się do Paryża korzystając ze stypendium raperswilskiego uzyskanego dzięki pomocy Jana Kasprowicza”.

Kuratorem wystawy jest Agata Pitoń. Wystawę „Wojciech Brzega. Talent i praca” można oglądać w zakopiańskiej Okszy do 2 października.

 

rozwińzwiń

Anioły i aniołeczki fruwają na Harendzie…

rozwińzwiń

ZMIANA WYSOKOŚCI SKŁADKI CZŁONKOWSKIEJ

Uchwała nr III/2022

Zarządu Głównego Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza

z dnia 21 maja 2022  roku

w sprawie ustalenie wysokości składki członkowskiej   

  Na podstawie art. 28 pkt 13) Statutu Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza Zarząd Główny uchwala, co następuje:

 

§1

 Ustala się wysokość rocznej składki członkowskiej w wysokości 50 złotych.  

 

 §2

  1. W przypadku zaległych składek członkowskich obowiązuje dotychczasowa wysokość  ( 25 złotych rocznie), pod warunkiem opłacenia zaległych składek do dnia 1 lipca 2022 roku.
  2. Zobowiązuje się Biuro Stowarzyszenia do poinformowani Członków Stowarzyszenia  o zmianie wysokości składki członkowskiej do dnia 1 lipca 2022 roku.

 §3

       Uchwała wchodzi w życie z  dniem uchwalenia.        

rozwińzwiń

Noc Muzeów na Harendzie: Japonka, Witkacy i inni

W sobotę  14 maja 2022 r. harendziańską Noc Muzeów rozpoczęło  spotkanie z drzeworytem japońskim. Warsztaty dla dzieci i młodzieży prowadziła Magdalena Wanat.   

W godz. 20.00 – 24.00 w Galerii Obrazów profesora Władysława Jarockiego

goście mogli oglądać wystawę  drzeworytów japońskich z kolekcji Anny i Władysława Jarockich oraz Marii i Jana Kasprowiczów.   

Do godziny 22.00 kustosz  oprowadzał zwiedzających po Muzeum. Tylko tej Nocy miała miejsce prezentacja dwóch mniej znanych portretów Marii i Jana Kasprowiczów (Muzeum) autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Dziękujemy wszystkim, którzy pośród wielu atrakcji przygotowanych w Zakopanem wybrali i nasze skromne muzeum -  Muzeum Jana Kasprowicza.  

rozwińzwiń

Na Harendzie - goście, goście...

Posiedzenie wyjazdowe Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane w dniu 12 maja 2022 roku. Dzień 135. urodzin Marii Kasprowiczowej. Było merytorycznie, ale i praktycznie oraz odświętnie.

rozwińzwiń

Noc Muzeów na Harendzie: Japonka, Witkacy i inni

PROGRAM: SOBOTA 14 maja 2022 r.
Godz. 18.00 -20.00 - Spotkanie z drzeworytem japońskim. Warsztaty dla dzieci i młodzieży poprowadzi Magdalena Wanat (ilość miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy).
 
Godz. 20.00 – 24.00
„Japonka z Harendy” – wystawa drzeworytów japońskich z kolekcji Anny i Władysława Jarockich oraz Marii i Jana Kasprowiczów (Galeria)
 
Godz. 20.30 i 22.00 - oprowadzanie po Muzeum przez kustosza.
 
WYJĄTKOWA OKAZJA: Tylko tej Nocy prezentacja dwóch mniej znanych portretów Marii i Jana Kasprowiczów (Muzeum) autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza.
 
Wejściówka 1 zł.
Zapraszamy!
rozwińzwiń

Przedłużamy wystawę do 31 lipca! Japonka z Harendy. Sztuka japońska ze zbiorów Muzeum Jana Kasprowicza

Od 26 kwietnia do 31 lipca 2022 r. w Galerii Malarstwa Władysława Jarockiego mieszczącej się w Muzeum Jana Kasprowicza  można zobaczyć wystawę  zatytułowaną "Japonka z Harendy. Sztuka japońska ze zbiorów Muzeum Jana Kasprowicza".

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza.

Kuratorką wystawy jest Zofia Szot, historyczka sztuki z Poznania.

Jak pisze kuratorka: Nigdy wcześniej nie pokazywany zbiór drzeworytów jest okazją do przeniesienia się w świat pięknych kurtyzan, antycznych bóstw, samurajów i zapierających dech w piersiach pejzaży kraju kwitnącej wiśni. Wystawę dopełnia wątek harendziański, czyli pamiątki po japońskim artyście Senrinie Kirigayi, który gościł na Harendzie w 1931 roku. Dzieła pochodzą zarówno ze zbiorów Władysława Jarockiego, jak i Marii Kasprowiczowej.

Wystawę otworzyła kustoszka Muzeum i kierowniczka Biura Stowarzyszenia, Małgorzata Karpiel. Burmistrz Miasta Leszek Dorula przesłał list gratulacyjny, odczytany przez Honoratę Brzozowską.

Wernisaż swoją obecnością zaszczycili: Małgorzata Sokołowska - kierowniczka Muzeum ASP w Krakowie, prezes zakopiańskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków - Stanisław Cukier, dyrektorzy Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara: Alicja Mardułowa i Marek Król-Józaga, Dyrektorka Zakopiańskiego Centrum Kultury "Czerwony Dwór" - Małgorzata Wnuk, przedstawiciele samorządu lokalnego: przewodnicząca Komisji Kultury  Lucyna Galica-Jurecka, oraz radny prof. Jerzy Jędrysiak a także także liczne grono artystów i sympatyków Harendy. Gościliśmy także grupę Ukraińców, którzy uciekając przed trwającą w ich kraju wojną, znaleźli schronienie w Domu Plenerowym ASP na Harendzie.

Zofia Szot przygotowała widza na odbiór. prezentowanych prac. Opowiedziała   o przygotowaniach, poszukiwaniu informacji, oraz  przekazała informację  o tematyce drzeworytów.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji ekspozycji panu Sebastianowi Króliszewskiemu Piotrowi Kycowi i wolontariuszom: Małgosi Szczerbie i Ewelinie Leśnickiej i Staszkowi Gut-Kominkowi oraz Beacie Denis-Jastrzębskiej  i Jarkowi Jastrzębskiemu -  Kultura Podhala, Studio f 5/6,  Tygodnik Podhalański - za promocję i transmisję wydarzenia on-line.        

Wystawę zrealizowano w ramach projektu "Prowadzenie Muzeum Jana Kasprowicza i Galerii obrazów Władysława Jarockiego" przy finansowym wsparciu Miasta Zakopane. Dziękujemy!

 

rozwińzwiń

Japonka z Harendy. Sztuka japońska ze zbiorów Muzeum Jana Kasprowicza"

Od 26 kwietnia 2022 r. w Galerii Władysława Jarockiego będzie można zobaczyć wystawę prac japońskich, zatytułowaną "Japonka z Harendy. Sztuka japońska ze zbiorów Muzeum Jana Kasprowicza". Nigdy wcześniej nie pokazywany zbiór drzeworytów będzie okazją do przeniesienia się w świat pięknych kurtyzan, antycznych bóstw, samurajów i zapierających dech w piersiach pejzaży kraju kwitnącej wiśni. Wystawę dopełnia wątek harendziański, czyli pamiątki po japońskim artyście Senrinie Kirigayi, który gościł na Harerndzie w 1931 roku.
Kurator: Zofia Szot
Wystawę zrealizowano w ramach projektu "Prowadzenie Muzeum Jana Kasprowicza i Galerii obrazów Władysława Jarockiego" przy finansowym wsparciu Miasta Zakopamne. Dziękujemy!
rozwińzwiń

Wielkanoc 2022

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy życzy Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza. Na Harendzie krokusowo!

rozwińzwiń

Bezpłatne wejście dla naszych przyjaciół z Ukrainy

 

Безкоштовний вхід до музею для всіх наших друзів з України.

Bezpłatne wejście dla naszych przyjaciół z Ukrainy.

 
Fot. Julia Tsapurak, artystka z Kołomyi, której prace prezentowaliśmy w naszym Muzeum w 2018 roku. Dziękujemy Autorce za zgodę na publikację.
(mk)
rozwińzwiń

1% dla Harendy

Szanowni Państwo. Drodzy Przyjaciele Harendy.

Informujemy, że Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza uzyskało w dniu 1 grudnia 2020 roku status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że podatnicy rozliczający się z Urzędem Skarbowym za rok 2021, mogą przekazać na naszą działalność 1% podatku. Jeśli zdecydujecie sie Państwo wesprzeć naszą działalność, o której więcej w statucie Stowarzyszenia pod adresem http://www.harenda.com.pl/stowarzyszenie,statut to z góry dziękujemy za wsparcie.

Nasz KRS 0000067674

nr konta bankowego: 23 8821 0009 0000 0003 8436 0001

nazwa: Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, 34-500 Zakopane, ul. Harenda 12a

Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas wsparli naszą działalność, wpłacając darowizny na realizację celów statutowych.

 

Małgorzata Karpiel. Kierownik Biura SPTJK

rozwińzwiń

„Bibe amorem sancti Joanni!” – „Pij miłość świętego Jana

„Bibe amorem sancti Joanni!” – „Pij miłość świętego Jana”

Na Świętego Jana, 27 grudnia, w zakopiańskiej parafii pw. Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie jest odpust. Z tej okazji proboszcz  zaprasza na mszę odpustową między innymi księży z Dekanatu Zakopiańskiego. Podczas liturgii 27 grudnia święci się wino, które jest jednym z atrybutów świętego (atrybuty św. Jana to, m.in.: orzeł, diakon Prochor, gołębica, kielich z Hostią, kielich zatrutego wina z wężem).

Uroczyste poświęcenie wina, to zwyczaj XIII-wieczny, wywiedziony z żywota św. Jana, który to siłą wiary i modlitwy bez szwanku przeszedł próbę otrucia przez cesarza Domicjana. Na pamiątkę tego zdarzenia ikonografia chrześcijańska prezentuje świętego trzymającego kielich, z którego wychyla się złowrogo malutki wąż.

Kielich z zatrutym winem miał otrzymać św. Jan od kapłana Aristodemosa ze świątyni Diany w Efezie. Kapłan ów nawrócił się na chrześcijaństwo – co prawda dopiero po drugiej części eksperymentu, tj. ożywieniu przez Jana dwóch skazańców, na których wypróbowano działanie zatrutego wina – pod wrażeniem cudownej odporności jedynego z grona apostołów, który zmarł śmiercią naturalną.

Wino mszalne jest podawane przez prezbitera na koniec mszy do wypicia zgromadzonym wiernym. W krajach tradycyjnie kojarzonych z produkcją wina wierni przynoszą ze sobą do świątyni butelkę tego trunku. I na Harendzie pojawiają się od paru pat pojedynczy wierni z  „Bożym napojem życia”.

Na Harendzie Jana Kasprowicza ta tradycja jest pielęgnowana. Jest to jedyna parafia w Diecezji Krakowskiej, która ma za patrona Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę.

Ponadto 27 grudnia każdego przypadają imieniny Jana Kasprowicza, jego córki, Janiny Małaczyńskiej i wnuka Janka Małaczyńskiego.

Nie bez powodu ten święty został patronem kościółka na Harendzie, który przeniesiony w 1948 roku z Zakrzowa, stanął nieopodal Muzeum Harenda, na ziemi przekazanej przez Marię Kasprowiczową. Stało się to za sprawą Władysława Jarockiego, zięcia poety, malarza i architekta. 

Piotr Kyc

rozwińzwiń

Choineczka -biblioteczka

Muzealna  choineczka w tym roku całkiem nietypowa. Są tylko lampki, gwiazda na wierzchołku i miniaturki  kasprowiczianów pośród których siedzą gospodarze tego domu - Jan i Maria Kasprowiczowie.   Książeczki wykonał Karol Jaworski, a laleczki są dziełem sprytnych rączek Ani Markiewicz. Choinkę ubierała Małgosia Karpiel i Jola Patyrak. Pomagał Krzysztof Kyc.        

      Ot, taka zaczytana choinka.  Całość lekko ma przykryć włos anielski. Zapowiedziały się jakieś anioły z piernika, bo jak tu bez aniołów przetrwać Święta Bożego Narodzenia.  

pk.

rozwińzwiń

Zmarła Maria Nowak-Kasprzysiakowa

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 5 grudnia 2021 r.                                                                                      zmarła w Krakowie w wieku 73 lat 

MARIA NOWAK-KASPRZYSIAKOWA  z domu SIEMBAB

Obdarzona przez Marię Kasprowiczową tytułem "Córki Harendy", przez wiele lata zasiadała w kierownictwie Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, była zaangażowana w życie kulturalne Zakopanego.

                                                            Żegnamy Cię Marysiu!

"Harendzianie" ze Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczośći Jana Kasprowicza

Najbliższym składamy wyrazy współczucia

 

Pogrzeb śp. Marii odbedzie się w dniu 9 grudnia 2021 r. o godz. 13.00 na Cmentarzu Batowice w Krakowie

 

 

rozwińzwiń

XXIX Kwesta Zaduszkowa 1 listopada 2021

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza kwestuje 1 listopada na Nowym Cmentarzu od wielu lat.      

Wzięliśmy udział  i w XXIX Kweście Zaduszkowej na Rzecz Ratowania Zabytkowych Nagrobków. Skład osobowy od lat ten sam: Beata Denis-Jastrzębska – sekretarz Zarządu, Małgorzata Karpiel- kustosz, kierownik biura Stowarzyszenia, Piotr Kyc -Prezesa Zarządu.

Oprócz kwestowania odwiedzamy groby osób związanych z Harendą. Są to nie tylko miejsca ostatniego spoczynku  córki Kasprowicza - Janiny Małaczyńskiej i jego wnuczki Ewy, czy  grób matki i siostry żony Kasprowicza Marii Kasprowiczowej (Maria Bunin zm. 1928 r, Anna Bunin zm.1975 r). Pamiętamy i o osobach które działały aktywnie w naszym Stowarzyszeniu.         

Organizatorem Kwesty Zaduszkowej  jest Towarzystwo Opieki nad Zabytkami.

rozwińzwiń

Listopadowe zmiany.

Szanowni Państwo.

Informujemy, że w niedzielę 31 października 2021 r. Muzeum czynne będzie w godz. 10:00 - 12:00. Mauzoleum Jana Kasprowicza, które znajduje się w sąsiedztwie domu poety, dostępne jest przez cały dzień. Zapraszamy do odwiedzania grobu naszych Gospodarzy.

Od 1 listopada, wraz z czasem zimowym, wprowadzamy tradycyjnie nastepujące godziny otwarcia: 10:15 - 15:15. Muzeum czynne będzie jak dotychczas codziennie, z wyjątkiem poniedziałków. 

Zapraszamy serdecznie!

Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza

(mk)

 

rozwińzwiń